להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

תחרות תיעודית

הסרטים בקטגוריה זו מועמדים לפרסים הבאים:

פרסי קרן ון ליר לקולנוע הישראלי
הסרט התיעודי באורך מלא הטוב ביותר | פרס הבימוי סרט תיעודי באורך מלא
תיעוד מסעם של צעירים ישראלים בעלי תסמונת דאון היוצאים עם אחיהם לטיול תרמילאים בצפון הודו. המסע המאתגר חושף את מערכות היחסים המורכבות השוררות בין האחים, את הקשיים ואת רגעי הקסם שמביא עמו ילד עם תסמונת דאון לתא המשפחתי.
הסרט חושף ריאיון נדיר, שמעולם לא הוקרן עם דוד בן גוריון, כשהוא בן 82, ומחוץ למערכת הפוליטית של ישראל. הוא מבודד בביתו שבשדה בוקר, עורך לעצמו חשבון נפש ומביע דעתו על המתרחש סביבו ועל עתידה של המדינה.
הקלות שבה יכולים אנשים לקעקע, בהאשמה נמהרת אחת על התעללות בילדים, חייה של גננת ובני משפחתה. וכיצד, מול הפורענות הזו, מתגלים אנשים בגדולתם, או בשפלותם, ואיך ממשיכה עלילת שווא להשפיע על חייהם של קורבנותיה והמעורבים בה, עשרות שנים לאחר שהוזמה.
כיצד מרגישה ילדה או נערה, ילידת עיר גדולה לחופי הים התיכון, שיורדת ממשאית עם משפחתה באישון לילה ומגלה בבוקר שהיא בלב המדבר, מסביב סופות חול וכמה צריפים?
פפה (70), איש שמאל, ממנהיגי החילונים בירושלים, חולם להיות ראש העיר. מיכאל בנו, במאי הסרט, חוזר מתל אביב לעזור לו ויחד הם יוצאים למסע בחירות סיזיפי בעיר הכי מסובכת בעולם.
עונה אחת בחיי קבוצת הכדורגל "בית"ר ירושלים" במהלכה מצטרפים אליה שני שחקנים מוסלמים מצ'צ'ניה. בואם מצית את הקמפיין הגזעני ביותר בתולדות הכדורגל המקומי ומאיים לטלטל את גורל חבריה עד אובדן שליטה.
פוטו פרג' מגולל סאגה משפחתית על עלייתם ונפילתם של משפחה שעלת מעיראק והביאה לישראל את מהפכת הצילום. האחיין השחקן קובי פרג׳ יוצא למסע בניסיון לפתור את חידת התפוררותה של משפחתו ומספר באמצעות תיעוד נדיר סיפור מצולם על משפחה מצלמת.
חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*