להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

תחרות בינלאומית

הסרטים בקטגוריה זו מועמדים לפרסים הבאים:

פרסי קרן משפחת ווילף לסרט הבינלאומי הטוב ביותר 
ארי בן ה-16 נשלח מבית אמו שברייקיאוויק אל הטבע האיסלנדי המרוחק, שם חי אביו. שם, בין פסגות אדירות ופיורדים מרהיבים, הוא נאלץ לתמרן בין היחסים המורכבים שלו עם אביו לבין הסביבה החברתית המוגבלת. דיוקן התבגרות עטור שבחים שזכה במקום הראשון בפסטיבל סן-סבסטיאן.
סרטו החדש של פארק צ'אן-ווק ("שבעה צעדים") לוקח אותנו אל קוריאה של שנות ה-30 ומביא את סיפורה של משרתת באחוזה המסייעת לנוכל לגזול את הונה של האדונית. יצירה חכמה שהוקרנה בפסטיבל קאן האחרון, המשלבת וירטואוזיות חזותית עם תסריט סוחף.
איזבל הופר מככבת בסרטה החמישי של מיה הנסן-לאב ("עדן"), המביא את סיפורה של מורה לפילוסופיה שננטשת בידי בעלה ויוצאת לעצב את חייה מחדש. יצירה חכמה ומלאת חום וחסד אנושי שזיכתה את הנסן-לאב בפרס הבימוי בפסטיבל ברלין.
זוכה פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל סאנדנס הוא דיוקן מרתק, אינטליגנטי ומשעשע, המתאר את דמותו של חבר הקונגרס לשעבר אנתוני וינר לאורך הקמפיין שלו לראשות העיר ניו יורק, ובתוך כך חושף את פניה של הפוליטיקה בעידן המדיה הדיגיטלית.
זוכה פרס האוסקר דניס טנוביץ' מעבד למסך הגדול מחזה של ברנאר אנרי לוי, המתאר יום סוער אחד במלון הכי מפואר בסרייבו: בעת שמנהל המלון נערך לערב גאלה חגיגי של האיחוד האירופי, צוות העובדים מתכנן לפרוץ בשביתה. זוכה הפרס הגדול של חבר השופטים בפסטיבל ברלין.
הימים האחרונים בחייו של המלך לואי ה-14 זוכים לעיבוד קולנועי מהפנט ביופיו בידי הבמאי הקטלוני הנועז אלברט סרה ("כבוד האביר", "שירת הציפורים") ובכיכובו של כוכב הגל החדש ז'אן-פייר לאו (כיום בן 72), שמספק הופעה פנומנלית. הסרט הוצג בפסטיבל קאן וזכה לביקורות מהללות.
מפקד פלוגה דנית באפגניסטן נלכד עם חייליו בתוך אש צולבת ומקבל החלטה הרת גורל שתשפיע על חייו ועל משפחתו, הנמצאת הרחק בדנמרק. סרטו החדש של טוביאס לינדהולם ("חטיפה בלב ים") היה מועמד לאוסקר לסרט הזר וסומן על ידי המבקרים כאחד מטובי הסרטים של השנה.
מישל ויליאמס, קריסטן סטיוארט ולורה דרן מככבות בסרטה החדש של הקולנוענית האמריקאית המוערכת קלי רייכהרדט ("ונדי ולוסי"), המציגה כאן טריפטיך קולנועי על כמה נשים ברחבי מונטנה וממשיכה לבחון בשפתה המינימליסטית והרגישה את הדמויות המאכלסות את שולי החברה האמריקאית.
הבמאי המוערך כריסטי פויו ("מותו של מר לזרסקו") משרטט דיוקן חד אבחנה של מעמד הביניים הרומני דרך (כמעט) שלוש שעות בדירה רוחשת בבוקרשט, שבה מתכנסים בני משפחה לציון ארבעים יום למות האב. הסרט הוקרן בפסטיבל קאן האחרון וזכה בשבחי הביקורת.
חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*