להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

ביכורים

הסרטים בקטגוריה זו מועמדים לפרסים הבאים:

פרס תא המברים הבינלאומי FIPRESCI לסרט ביכורים בינלאומי
זוג הנמצא בתהליכי אימוץ מפיק אלבום תמונות המפברק תקופת הריון כדי להסתיר את בעיות הפוריות שלהם מבנם העתידי ומהחברים. אך אימוץ עשוי להיות תהליך ארוך וביורוקרטי, במיוחד עבור הורים בררנים. סרט ביכורים מרשים שהוקרן בשבוע המבקרים בקאן וזכה בפרס החזון הקולנועי.
כדי ללכוד את תשומת לבו של בחיר לבה, נערה יפהפייה מחליטה לבחון את הגבולות המיניים של היחסים, החלטה המתגלגלת לכדי שורה של מסיבות חשק פרועות. סרט הביכורים של אווה הוסון מציע מבט מרתק, מטריד ובלתי מתפשר על קבוצה של צעירים נטולי עכבות.
בבואנוס איירס של 1977, איש משפחה מקבל מידע על מבצע חטיפות מתוכנן של הדיקטטורה. במירוץ נגד הזמן יהיה עליו להחליט אם לסכן את חייו בניסיון להציל את שני האנשים הללו. סרט ביכורים חכם שהוקרן בקאן וזכה במקום הראשון בפסטיבל בואנוס איירס.
סרט הביכורים של מגנוס פון-הורן הוא יצירה מינימליסטית ורגישה החושפת בהדרגה את הסיבות לעוינות של קהילה שבדית קטנה כלפי נער מופנם שביצע מעשה איום ונורא. הוא רוצה בכל מאודו לצאת לחיים חדשים ולהשתלב בבית הספר, אך הפשע לא נשכח ולא נסלח.
הזוכה הגדול במסגרת "שבועיים של הבמאים" בפסטיבל קאן האחרון לוקח אותנו אל כפר קטן באפגניסטן שבו הילדים רועים את הצאן ומעשיות עתירות דמיון נוטעות היגיון בעולם. יצירה ייחודית הניחנת ביופי חזותי מרהיב ומשלבת נטורליזם אתנוגרפי עם ריאליזם פנטסטי.
שלוש נשים מאזור מוכה מלחמה בקולומביה נאלצות לעזוב את בתיהן. מסעה של כל אחת מהן מוביל אותה ממעמקי הג'ונגל אל פרבריה הבטוחים יותר של בוגוטה, שם תצטרך למצוא את הכוח הדרוש כדי לצאת לחיים חדשים.
ליאם קנינגהם, ברניס בז'ו ורוברט פטינסון מככבים בדרמה ייחודית המביאה את סיפורה של משפחה אמריקאית בצרפת שלאחר מלחמת העולם הראשונה, הנאלצת להתמודד עם התפרצויות הזעם של הבן הצעיר ויפה התואר. יצירה חכמה ומטרידה שזכתה בשני פרסים בפסטיבל ונציה.
יום ההולדת ה-13 של שרה מתקרב, ועמו מגיעים לא מעט אתגרים: אהבה ראשונה, שינויים גופניים, ומעל לכל המאבק בין שתי אמהותיה לאביה הביולוגי. זוכה הפרס הגדול של הג'נריישן בפסטיבל ברלין הוא סרט ביכורים מרגש המבוסס על סיפור אמיתי וכולל הופעות משחק מרשימות
בעל ואשה יוצאים לשיט באוקיאנוס ומותירים בבית את בנם ובתם, הבוחנים את גבולות החופש של החיים ללא השגחה. היאכטה מתהפכת, כלבו של האב נעלם, והמשפחה נקלעת למשבר. דרמה משפחתית חכמה ומרעננת שהיתה לאחד מלהיטי הפסטיבלים של השנה החולפת.
חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*