להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

מאסטרים

חייו של בעל קנאי יוצאים משליטה שעה שאשתו נפגשת עם במאי הוליוודי חלקלק. אליהם נוספות שלל דמויות המחוללות השתלשלות אירועים חורצת גורלות הנפרשת על פני 11 דקות בלבד. המאסטר הפולני יז'י סקולימובסקי שב עם סרט חדש שזכה בציון
בסרטו ה-40 החליט במאי התעודה הענק פרדריק וייזמן לקחת את הצופים אל אחת השכונות המגוונות ביותר מבחינה אתנית ותרבותית בארצות הברית: ג'קסון הייטס שבקווינס, ניו יורק. בתוך כך מעלה וייזמן שאלות מרתקות על אינטגרציה, התבוללות, הגירה והבדלים תרבותיים ודתיים.
באמצעות שזירה מרתקת של צילומי חובבים וחומרי ארכיון בוחן הבמאי האוקראיני המוערך סרגיי לוזניצה את "הפוטש של אוגוסט", ניסיון ההפיכה הכושל שהובילה קבוצה של קומוניסטים שמרנים במוסקבה ב-1991, שהסתיים בנפילת השלטון הסובייטי לאחר 70 שנה.
בסרטו החדש, שהוקרן בפסטיבל סאנדנס, מתבונן הדוקומנטריסט הענק ורנר הרצוג על האינטרנט ועל העולם המקוון ובוחן את השפעתם על תודעתנו וחיינו. הסגנון הקולנועי האופייני להרצוג, ועמדתו הספקנית ומלאת הסתירות, הופכים את הצפייה בסרט לחוויה משעשעת, מהנה ומעוררת מחשבה.
סרטה האחרון של שנטל אקרמן, הקולנוענית הענקית שהלכה לעולמה באוקטובר האחרון בגיל 65, הוא יצירה תיעודית תובענית ומרגשת, העוקבת אחר החודשים האחרונים בחיי אמה, נטליה, וחושפת קשר רגשי מורכב ועמוק של אם ובתה.
מעשייה הומוריסטית ועוקצנית, המפגישה גלריה של דמויות צעקניות על רקע נופים פסטורליים, עומדת במרכז סרטו החדש של המאסטר הצרפתי ברונו דומון ("חיי ישו", "פלנדריה"). ז'ולייט בינוש, ולריה ברוני טדסקי ופבריס לוקיני מובילים צוות שחקנים משובח שמצליח לגעת בביזאר ולשלב יחד כמה סוגים של הומור.
הזוכה הגדול של פסטיבל לוקרנו מציע שתי וריאציות שונות על מפגש אקראי בין במאי קולנוע מפורסם לאמנית צעירה, המתגלגל לכדי יום רומנטי משותף. המאסטר הקוריאני הונג סאנג-סו ממשיך לשכלל את כתב ידו המינימליסטי ומגיש מעשייה יומיומית חכמה ונוגעת.
סרטו החדש של ג'ים ג'רמוש, שזכה לביקורות מהללות בפסטיבל קאן, מפגיש בין הפיוטי ליומיומי. אדם דרייבר מככב כנהג אוטובוס בעיר הנושאת את שמו, פטרסון. הוא בעיקר נוהג, מתבונן בנופי העיר, מאזין לשברי שיחות הנוסעים וכותב שירה. בניגוד לפטרסון, לאשתו יש חלומות גדולים.
סרטו החדש של אוטר יוסליאני הוא יצירה אקרובטית המקפצת בין שלל סיפורים, דמויות ותקופות היסטוריות. המאסטר הצרפתי-גיאורגי משלב בדרכו הייחודית והסוריאליסטית בין טרגדיה לקומדיה, ומגיש יצירה גדושה ומרתקת הבוראת עולם חדש, אבל גם מתבוננת בעין בוחנת על העולם שלנו.
הבמאי הפיליפיני המוערך לאב דיאז יוצא למסע נוסף אל עבר ההיסטוריה המפותלת של מולדתו, ומגיש יצירה מורכבת ורבת-נרטיבים, מאתגרת לצפייה אך מתגמלת במיוחד, שנמשכת שמונה שעות וחמש דקות. הסרט השתתף בתחרות הרשמית של פסטיבל ברלין וזכה בפרס אלפרד באואר לחדשנות קולנועית.
אשף הקולנוע הבריטי טרנס דייוויס ("בית האשליות") מעבד למסך נובלה קלאסית הלוקחת אותנו אל סקוטלנד הכפרית בתחילת המאה ה-20 ועוקבת אחר נערה המתבגרת בצל מלחמת העולם הראשונה. יצירה מרהיבה ביופיה, המשלבת סיפור אנושי עם מודעות חברתית ופוליטית.
סרטו החדש והאוטוביוגרפי של אלחנדרו חודורובסקי ("אל טופו", "ההר הקדוש"), שזכה לביקורות מהללות בפסטיבל קאן האחרון, לוקח אותנו לסנטיאגו דה-צ'ילה של שנות ה-40. אלחנדרו הצעיר מחליט להפוך למשורר נגד רצון הוריו, ושוקע בעולם פיוטי המציע שפע של חופש, מיניות וטירוף.
חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*