להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

אמנות בצומת

שנה נוספת ל”אמנות בצומת” המציעה לנו תכנית מגוונת של קולנוע ואמנות חדשניים. השנה, בתחרות אמנות ווידאו וקולנוע ניסיוני, כיום בשנתה ה-12, יוענקו פרסים בסכום של 20,000 ₪, תרומת רבקה סאקר וקרן משפחת אוסטרובסקי.

לתחרות הוגשו למעלה ממאה סרטים, מתוכם נבחרו שישה, שכולם הושלמו בשנה האחרונה.

מרכז "מעמותה" בבית הנסן תארח במסגרת "אמנות בצומת" את את קרן שביט, אמנית ישראלית המתגוררת ויוצרת בברוקלין. יצירותיה של שביט עוסקים בנרטיבים ניסיוניים ובעיצוב מחדש של מציאות וזיכרון.

הצמד הצרפתי-ישראלי Winter Family, המבוסס בצרפת, יאתגר את הקהל בקונצרט בערב הפתיחה.

השנה תתקיים גם מיני-רטרוספקטיבה לקולנוען פורץ הדרך דוד גרינברג, באוצרות של חן שינברג, שהגדיר את גרינברג כקולנוען האוונגרד הישראלי הראשון. סרטיו זכו להקרנות נדירות בלבד.

בשנת 2014 הוצג במעמותה (בשיתוף פעולה עם במחלקה לאמנות המסך, בצלאל), הצגה מוקדמת של De la Mère au Désert ("מהים/מהאם אל המדבר") של שנטל אקרמן. תערוכה זו שכללה גם את סרטה האחרון של אקרמן הוצגה לאחר מכן בביאנלה של ונציה בשנת 2015, שם הוכתר כהצלחה מהדהדת. אקרמן נפטרה למרבה הצער באוקטובר האחרון, ואמנות בצומת בחרה להתמקד בסרטיה הקצרים המוקדמים, המוצגים רק לעיתים רחוקות – Saute Ma Ville, החדר ומלון מונטריי. שני הסרטים האחרונים נוצרו בשנות השבעים, ומעידים על היכרותה של אקרמן עם חוגי הקולנוע הניסיוני בניו יורק, ב-Anthology Film Archives. אקרמן בילתה שעות רבות בצפייה ובעיסוק בעבודות מאת מייקל סנואו, ג'ונאס מקאס, איבון ריינר ואחרים. Saute Ma Ville

היה סרטה הראשון של אקרמן, לאחר שעברה חוויה משנת-תודעה כשצפתה בסרטו של ז'אן-לוק גודאר "פייר המשוגע" בבריסל בגיל חמש עשרה.

אמנות בצומת היא יוזמתה של ויויאן אוסטרובסקי, בתמיכת קרן משפחת אוסטרובסקי ובהפקת מעמותה מרכז לאמנות ומדיה.

מנהלים אמנותיים: ויויאן אוסטרובסקי וקבוצת Sala-Manca.

אנו מזמינים את כל האנשים האמיצים שאינם פוחדים מדמיון, מחקירה או מעימותים.

ברוקן קייפייב - קרן שביט

דוד גרינברג - מיני-רטרוספקטיבה

התחרות לאמנות וידאו וקולנוע ניסיוני

שנטל אקרמן 3 סרטים קצרים

חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*