להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

קלאסיקות

ביומה האחרון של מלחמת ששת הימים, שני חיילים מצרים נקלעים למסע סוריאליסטי במדבריות סיני בניסיון להרוות את צמאונם ולשוב הביתה בשלום. יצירת המופת של רפי בוקאי מ-1986 מתעוררת לחיים בדיוק שלושה עשורים לאחר שנוצרה, בזכות עותק דיגיטלי חדש ומשוחזר
אשה צעירה ספונה בדירתה, מתקיימת מאכילת סוכר וכותבת על האהבה שאבדה. לבסוף היא מחליטה לצאת לדרך עם נהג משאית פטפטן. נפש רגישה ומהורהרת זוכה לדיוקן קולנועי מזוקק בסרטה הארוך הראשון של שנטל אקרמן, גדולת הבמאיות של דורנו, שהלכה לעולמה באוקטובר האחרון.
ז'אן-לואי טרנטיניאן ואנוק איימה מגלמים אלמן ואלמנה צעירים המתקשים לממש את אהבתם בשל זכרונות העבר המרחפים מעל היחסים. עותק משוחזר חדש למלודרמה המרשימה של קלוד ללוש, שבדיוק לפני 50 שנה זיכתה אותו בדקל הזהב בפסטיבל קאן ובפרס האוסקר.
הזדמנות לצפות על המסך הגדול בעותק משוחזר של יצירת המופת של ניקולס ריי מ-1954, שבה מגלמת ג'ואן קרופורד בעלת מסבאה (ואקדוחנית לעת מצוא) הנאלצת להתמודד עם קבוצת תושבים אלימה מהעיירה הסמוכה שזוממת לסלקה מהאזור – ונקלעת למאבק על חייה.
לרגל ציון 20 שנים למותו של המאסטר הפולני קז'ישטוף קישלובסקי יוצגו עותקים משוחזרים חדשים של פרקים 5 ו-6 בסדרת המופת "דקלוג", המגוללים עלילות מודרניות בהשראת הדברות "לא תרצח" ו"לא תנאף". הפרקים הוקרנו במסגרת תוכנית הקלאסיקות של פסטיבל קאן האחרון.
הזדמנות נדירה לצפות על המסך הגדול בסרטו המופתי של אטורה סקולה, שהלך השנה לעולמו. בסרט, שפתח את פסטיבל ירושלים הראשון ב-1984, מוצגים ללא דיאלוגים התהליכים שעברו על צרפת במאה ה-20, כשאמצעי המבע היחידים הם המצלמה, העריכה וכישורי התנועה של השחקנים.
לאחר מותו, בעומדו על סף הגיהנום, נאלץ הנרי ואן-קליב לשכנע את השטן כי הוא ראוי מספיק כדי להיכנס בשעריו, ומגולל באוזניו את סיפור חייו הצבעוני. עותק משוחזר חדש לקומדיה השנונה של ארנסט לוביטש מ-1943, המשלבת רומנטיקה וחריפות סאטירית.
הסרט הראשון בטרילוגיה המשובחת של האחים אלקבץ הוא דרמה מרגשת העוקבת אחר מספר ימים בחייה של משפחת אוחיון, שעה ששני ההורים נאבקים על מסורת, אהבה, פחדים, מורשת, תרבות וקידמה. הקרנה לזכרה של רונית אלקבץ שלאחריה תתקיים שיחה עם אחיה, שלומי אלקבץ.
במשך חודש עקב פרדריק וייזמן אחר האסירים-חולים בכלא המחוזי לפושעים הלוקים בנפשם בברידג'ווטר, מסצ'וסטס, שעה שאנשי הצוות מעניקים להם טיפול הכולל בעיקר התעלמות, דברי לעג והאכלה בכפייה. עותק 35 מ"מ משוחזר חדש ליצירה התיעודית המופתית והשנויה במחלוקת של הדוקומנטריסט הענק.
הזדמנות חד פעמית לצפות בעותק דיגיטלי חדש ומשוחזר ליצירת המופת של המאסטר היפני יסוז'ירו אוזו, בכיכובה של השחקנית המופלאה סטסוקו הארה, שהלכה לעולמה בספטמבר האחרון. הארה מגלמת את נוריקו, רווקה בת 28 שקרוביה דוחקים בה למצוא שידוך מוצלח ולהתמסד.
חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*