להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

סינמאניה

סרט תיעודי שזכה בפרס בפסטיבל ונציה, העוקב אחר הפקת "החדר האסור", סרטו האחרון של גאי מאדין, ומכונן דיוקן של יוצר נדיר שסרטיו המהפנטים והמשונים מתכתבים עם שלל תקופות וסגנונות בתולדות הקולנוע – מהאקספרסיוניזם הגרמני, דרך המלודרמה הקלאסית ועד לדייוויד לינץ' וג'ון ווטרס.
מסע דוקומנטרי מרגש בעקבות כוכבת הקולנוע הצרפתייה ברנדט לפונט. הסרט עוקב אחר חייה האישיים והמקצועיים (שכללו הופעות ב-191 סרטים), החל מעבודתה כנערת פין-אפ, דרך הפיכתה לכוכבת החושנית של הגל הצרפתי החדש ועד להופעתה הבלתי נשכחת בסרט "החגיגה של פולט".
דיוקן תיעודי מרגש של הווארד ברוקנר, אחד הבמאים המבטיחים בארצות הברית של שנות ה-80, שמת מאיידס בדמי ימיו. למעלה משני עשורים לאחר מכן, אחיינו ארון יוצא לפגוש את חבריו של הדוד (בהם ג'ים ג'רמוש ורוברט וילסון) ומחלץ את גוף עבודתו העשיר מהבונקר של ויליאם בורוז.
סרט תיעודי מבית ערוץ הטלוויזיה ארטה העוקב אחר הפקת "גט", סרטם של רונית ושלומי אלקבץ. באמצעות ראיונות, צילומים בישראל וקטעי ארכיון נפרשת היצירה המשותפת של האחים אלקבץ, הקרבה המיוחדת ביניהם והשפה שפיתחו בשלושת סרטיהם. לזכרה של רונית אלקבץ.
סדרת השיחות שקיים פרנסואה טריפו עם אלפרד היצ'קוק ב-1962 היא הבסיס לסרטו התיעודי של קנט ג'ונס, הצולל אל עולמו המרתק של מי שנחשב לגדול במאי הקולנוע. הסרט משלב חומרי ארכיון וראיונות עם קולנוענים מובילים, ובהם מרטין סקורסזה, קיושי קורוסאווה וריצ'רד לינקלייטר.
הידעתם שגם הסרט המדבר הראשון וגם הסרט הצבעוני הראשון בוימו בידי נשים? באמצעות סקירה היסטורית אלטרנטיבית, שלל ראיונות וחומרי ארכיון נדירים מבקש הסרט התיעודי שלפנינו להשיב את הנשים ששלטו פעם בהוליווד לקאנון של האמנות השביעית.
דיוקן תיעודי מרתק של אמן הסטוריבורד הרולד מייקלסון ושל אשתו, תחקירנית הקולנוע ליליאן מייקלסון – זוג יוצא דופן שעבד עם כמה מהבמאים הבולטים ביותר בתולדות הקולנוע (בהם ססיל בי דה-מיל, סטנלי קובריק, אלפרד היצ'קוק ורומן פולנסקי) ונחשב במשך שנים לנשק הסודי של הוליווד.
דיוקן תיעודי המביא את סיפורו של ריצ'רד לינקלייטר ("לפני הזריחה", "התבגרות"), אחד מיוצרי הקולנוע האמריקאים המוערכים ביותר של ימינו, באמצעות חומרי ארכיון, קטעים מסרטים וראיונות איתו ועם הדמויות ששיתפו עמו פעולה במשך השנים, ובכללן מתיו מקונוהי, פטרישיה ארקט, איתן הוק וקווין סמית.
חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*