להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

החוויה היהודית

הסרטים בקטגוריה זו מועמדים לפרסים הבאים:

פרסי החוויה היהודית המעונקים ע"י מיכאלה וליאון קונסטנטינר
פרס ליה לסרט העוסק במורשת יהודית לכבודה של ליה ון ליר מייסדת סינמטק ירושלים | פרס אבנר שלו-יו"ר הנהלת יד ושם, למצויינות קולנועית בסרט בנושא השואה
הסרטים המועמדים: אבינו | הרמוניה | הדוד האוורד | הרולד וליליאן: סיפור אהבה הוליוודי | הצחוק האחרון | התפכחות | וינר | חיים גרמניים | לא סרט משפחתי | מושקי
אב עובדיה רחמים הוא מאבטח במועדון "שמיים". החלום הכי גדול שלו הוא להיות אבא. הוא מוכן "להרוג" בשביל זה.
דיוקן תיעודי מרגש של הווארד ברוקנר, אחד הבמאים המבטיחים בארצות הברית של שנות ה-80, שמת מאיידס בדמי ימיו. למעלה משני עשורים לאחר מכן, אחיינו ארון יוצא לפגוש את חבריו של הדוד (בהם ג'ים ג'רמוש ורוברט וילסון) ומחלץ את גוף עבודתו העשיר מהבונקר של ויליאם בורוז.
האם השואה יכולה לשמש נושא להומור ולקומדיה? שאלה זו ניצבת במרכז הסרט התיעודי שלפנינו, המשלב את סיפורה של ניצולת שואה שובת לב עם חומרי ארכיון מפתיעים וראיונות עם שלל קומיקאים ואמנים מובילים, בהם מל ברוקס, שרה סילברמן ואתגר קרת.
דיוקן תיעודי מרתק של אמן הסטוריבורד הרולד מייקלסון ושל אשתו, תחקירנית הקולנוע ליליאן מייקלסון – זוג יוצא דופן שעבד עם כמה מהבמאים הבולטים ביותר בתולדות הקולנוע (בהם ססיל בי דה-מיל, סטנלי קובריק, אלפרד היצ'קוק ורומן פולנסקי) ונחשב במשך שנים לנשק הסודי של הוליווד.
הרמוניה היא אדפטציה מודרנית לסיפור של שרה, הגר, אברהם, ישמעאל ויצחק, מספר בראשית. העלילה המלודרמטית מסופרת בעולם של תזמורת פילהרמונית של ירושלים, בה אברהם הוא המנצח הכול יכול, ושרה והגר נגניות נבל וקרן יער.
בארה"ב, 1951. צעיר יהודי אידיאליסט מניו ג'רזי מתחיל את דרכו כסטודנט בקולג' שמרני באוהיו. הוא מגיע במהרה להישגים בלימודים, אך במקביל מסתבך עם הנהלת המוסד ומתמודד עם אנטישמיות, דיכוי ושמרנות מינית. עיבוד לרומן של פיליפ רות שזכה לשבחי הביקורת כשהוקרן בפסטיבלי סאנדנס וברלין.
זוכה פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל סאנדנס הוא דיוקן מרתק, אינטליגנטי ומשעשע, המתאר את דמותו של חבר הקונגרס לשעבר אנתוני וינר לאורך הקמפיין שלו לראשות העיר ניו יורק, ובתוך כך חושף את פניה של הפוליטיקה בעידן המדיה הדיגיטלית.
ברונהילדה פוסל בת ה-104, שעבדה מ-1942 ועד תום המלחמה כמזכירתו של שר התעמולה הנאצי יוזף גבלס, מתועדת כאן לראשונה כשהיא מגוללת את סיפור חייה כאשה צעירה בגרמניה של מלחמת העולם השנייה. עברה וחוויותיה מעלים שאלה מטרידה ונצחית: עד כמה מהימן המצפון המוסרי שלנו?
עונה אחת בחיי קבוצת הכדורגל "בית"ר ירושלים" במהלכה מצטרפים אליה שני שחקנים מוסלמים מצ'צ'ניה. בואם מצית את הקמפיין הגזעני ביותר בתולדות הכדורגל המקומי ומאיים לטלטל את גורל חבריה עד אובדן שליטה.
סרטה האחרון של שנטל אקרמן, הקולנוענית הענקית שהלכה לעולמה באוקטובר האחרון בגיל 65, הוא יצירה תיעודית תובענית ומרגשת, העוקבת אחר החודשים האחרונים בחיי אמה, נטליה, וחושפת קשר רגשי מורכב ועמוק של אם ובתה.
סרטו החדש והאוטוביוגרפי של אלחנדרו חודורובסקי ("אל טופו", "ההר הקדוש"), שזכה לביקורות מהללות בפסטיבל קאן האחרון, לוקח אותנו לסנטיאגו דה-צ'ילה של שנות ה-40. אלחנדרו הצעיר מחליט להפוך למשורר נגד רצון הוריו, ושוקע בעולם פיוטי המציע שפע של חופש, מיניות וטירוף.
סרט תיעודי העוקב אחר סדרת הפיגועים בפריז בינואר 2015, שהחלה עם המתקפה על משרדי השבועון הסאטירי "שרלי הבדו", שגבתה את חייהם של 12 בני אדם, ונמשכה עם הפיגוע במרכול הכשר. הבמאים דניאל ועמנואל לקונט חוזרים אל הימים הגורליים ומשלבים ראיונות עם עובדי העיתון ששרדו.
חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*