להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

פסטיבל ירושלים מציג - "מציאות מדומה"

השפה הקולנועית מתפתחת ללא הרף מיום המצאת הקולנוע. יצירת סרטים בטכנולוגיית "המציאות המדומה" היא פרק חדש ומרתק בתהליך הזה. כמו טכנולוגיות רבות שתעשיית הקולנוע אימצה לחיקה, "המציאות המדומה" החלה כגימיק משעשע בקניונים ופארקי שעשועים. אך עכשיו היא חוזרת כאמנות בפני עצמה, בידיהם המסורות של אמני הקולנוע הוותיקים והחדשים. כיצד מספרים סיפור קוהרנטי וסוחף באמצעים החדשים? אילו כלים חדשים יש ברשות היוצר בזכות ההתפתחות הטכנולוגית, ועל אילו כלים נאלץ לוותר?

לראשונה מקים הפסטיבל מתחם VR ובו עמדות לצפייה בסרטים של יוצרים ישראלים ובינלאומיים, עלילתיים ותיעודיים, המשתמשים בטכנולוגיה כדי להעניק לצופה נקודות מבט חדשות ובלתי מוכרות ואופן חדש של שליטה בחוויה, הפאסיבית בדרך כלל, של צפייה בסרט.

הסרטים Go Ugly Early, Kafka360 ו Pop Up Classics הופקו במסגרת פסטיבל "סטימר" - הפסטיבל והחממה לקולנוע ומציאות-מדומה הראשונה בארץ אשר שמה לה למטרה לפתח, ליזום ולהפיק סרטים אינטראקטיביים עם יוצרים ומפיקים ישראליים ובינלאומיים וליצור קהילה סביב מדיום חדש זה.

מפיקים אחראיים: שירין אנלן, טל הרינג, עדי לביא

סייע באוצרות ובהקמת המתחם: נמרוד שנית

המתחם הוקם בתמיכת המיזם לקולנוע וטלוויזיה ירושלים

מתחם מציאות מדומה מול סינמטק 1 | 10.7 – 14.7 בין השעות 12:00 עד 19:00

כניסה חופשית

 

הפרויקטים המשתתפים:

Go Ugly Early

יוצר: גור בנטוביץ' 
הסיכויים למצוא את אהבת חייך באירוע ספיד דייטינג קלושים למדי, על אחת כמה כשאת בת שלושים וחמש, נוירוטית ומאוד שיפוטית, ואף על פי כן – נוע תנוע!

היה היה פה ים

יוצר: עדי לביא
"היה היה ים״ הוא דיוקן עכשווי של ים המלח, המתעד את הפוקדים אותו ואת ההרס הרב שנזרע בו, ומנציח אותו רגע לפני שהוא נעלם לתמיד

 The Holy City

יוצר: נמרוד שנית
בקרוב תחגוג ירושלים חמישים שנים לאיחודה; תקופה שבמהלכה כשלה להתגבש לכדי יחידה אחת, ונותרה חצויה, רווית מתח, ומעוררת פחד וחרדה לתושביה. מבעד למשקפי מציאות מדומה מוזמן הצופה למוסס את פחדיו ולהיכנס לנעליו של האחר.

 Offstage

יוצר: אלדד איתן
קונצרט קלאסי בסקייטאפרק. הפסנתרן והמלחין עמרי מור, גאון מוזיקלי עם יכולות אלתור עילאיות – מלווה על ידי רביעיית מוזיקאים, יוצרים יחד דיאלוג של קצב ומוזיקה עם סקייטרים מקצועיים בזמן שאלה מאתגרים את חוקי הגרביטציה.

 Kafka 360

יוצר: טל גולדברג
יום אחד אתה מתעורר בתור חרק, וההורים שלך לא מרוצים! אדפטציה עכשווית חמוצה-מתוקה ב-360 מעלות, לקלאסיקה של פרנץ קפקא "הגלגול".

Waves of Grace

יוצרים: גאבו ארורה, כריס מילק
סיפורה של דקונטה דיוויס, ניצולת אבולה, שמשתמשת בחסינות שלה כדי לטפל בילדים יתומים בכפרה שבליבריה.

חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*