להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

Festival Scope

מגוון סרטים מהפסטיבל לצפייה ישירה מהבית עם כתוביות בעברית. החל מ-11 ביולי.

לצפייה>>>

לפני כמאה שנים, ד"ר ג'ון רומולוס ברינקלי ביקש לרפא אין אונות גברית בעזרת השתלת בלוטות מאשכי עזים. משרד הבריאות האמריקאי רדף אותו, אבל עם רבבות פציינטים מרוצים קשה להתווכח. פני ליין משתמשת בסגנון דוקומנטרי משועשע המשלב אנימציה, ראיונות וקטעי ארכיון.
מרקו הוא גלוח ראש ששונא ערבים, יהודים, שחורים, קומוניסטים והומוסקסואלים. יידרשו לו שלושה עשורים כדי להיפטר מהאלימות, הגזענות, הזעם והשנאה שאחזו בו ולהפוך לאדם אחר. דרמה מעמיקה וסוחפת המישירה מבט נוקב אל פינותיה המטרידות של צרפת בשלהי המאה ה-20.
ארי בן ה-16 נשלח מבית אמו שברייקיאוויק אל הטבע האיסלנדי המרוחק, שם חי אביו. שם, בין פסגות אדירות ופיורדים מרהיבים, הוא נאלץ לתמרן בין היחסים המורכבים שלו עם אביו לבין הסביבה החברתית המוגבלת. דיוקן התבגרות עטור שבחים שזכה במקום הראשון בפסטיבל סן-סבסטיאן.
דיוקן תיעודי מרגש של הווארד ברוקנר, אחד הבמאים המבטיחים בארצות הברית של שנות ה-80, שמת מאיידס בדמי ימיו. למעלה משני עשורים לאחר מכן, אחיינו ארון יוצא לפגוש את חבריו של הדוד (בהם ג'ים ג'רמוש ורוברט וילסון) ומחלץ את גוף עבודתו העשיר מהבונקר של ויליאם בורוז.
סרט הביכורים של מגנוס פון-הורן הוא יצירה מינימליסטית ורגישה החושפת בהדרגה את הסיבות לעוינות של קהילה שבדית קטנה כלפי נער מופנם שביצע מעשה איום ונורא. הוא רוצה בכל מאודו לצאת לחיים חדשים ולהשתלב בבית הספר, אך הפשע לא נשכח ולא נסלח.
האם השואה יכולה לשמש נושא להומור ולקומדיה? שאלה זו ניצבת במרכז הסרט התיעודי שלפנינו, המשלב את סיפורה של ניצולת שואה שובת לב עם חומרי ארכיון מפתיעים וראיונות עם שלל קומיקאים ואמנים מובילים, בהם מל ברוקס, שרה סילברמן ואתגר קרת.
כשחברת הביטוח מסרבת לאשר את הטיפול הרפואי הדרוש לבעלה כדי להישאר בחיים, סוניה מחליטה לצאת למאבק נגד המערכת – ולעשות הכל כדי לנצח. רודריגו פלה ("שטח פרטי") משלב אלמנטים של מתח וריאליזם לכדי סרט סוחף, נוגע ובעל אמירה חברתית נוקבת.
הקולנוען והשחקן ההולנדי אלכס ון-ורמרדם ("בורגמן") מביים קומדיית פשע שחורה על שני רוצחים שכירים שמקבלים הזמנה מאותו לקוח לחסל זה את זה ונקלעים למשחק הרפתקני של חיים ומוות. סרט חכם ומהנה עם עלילה פתלתלה ושפה חזותית מרשימה.
סרט תיעודי העוקב אחר סדרת הפיגועים בפריז בינואר 2015, שהחלה עם המתקפה על משרדי השבועון הסאטירי "שרלי הבדו", שגבתה את חייהם של 12 בני אדם, ונמשכה עם הפיגוע במרכול הכשר. הבמאים דניאל ועמנואל לקונט חוזרים אל הימים הגורליים ומשלבים ראיונות עם עובדי העיתון ששרדו.
חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*