סגור
לתכנית החודשית

פנורמה

יצירות קולנוע עטורות שבחים מרחבי העולם

אבודה בפריז

בימוי: דומיניק אבל, פיונה גורדון
| 83 דקות

פיונה מגיעה לצרפת בעקבות מכתב מטריד ששלחה לה דודתה הפריזאית בת ה-93, ומגלה שהקשישה נעלמה. היא נקלעת למסע חיפושים רווי אסונות ברחבי עיר האורות. קומדיה סלפסטיקית מבריקה ברוחם של באסטר קיטון וז'אק טאטי. 

האופרה של פריז

בימוי: ז'אן-סטפן ברון
| 111 דקות

יצירת תעודה מרתקת הלוקחת את הצופים אל מאחורי הקלעים של בית האופרה הפריזאי, אחד ממשכני אמנויות הבמה היוקרתיים והמוערכים ביותר בעולם. צילומי הסרט נפרשים על פני עונת מופעים אחת – הראשונה תחת ניהולו של סטפן ליסנר בסתיו 2015.

האורניתולוג

בימוי: ז'ואאו פדרו רודריגז
| 118 דקות

חוקר עופות שסירתו נסחפת בזרמי הנהר ניצל בידי שתי צלייניות סיניות ונקלע למסע מסתורי בתוככי היער, הכולל שלל מכשולים ומפגשים משונים שדוחקים בו לבצע פעולות קיצוניות. יצירה עטורת שבחים שזכתה בפרס הבימוי בפסטיבל לוקרנו.

אני חולם בשפה אחרת

בימוי: ארנסטו קונטרראס
| 103 דקות

זוכה פרס חביב הקהל בפסטיבל סאנדנס האחרון. מרטין, בלשן צעיר, מבקש להציל ולשמר את הידע על שפה עתיקה שעומדת על סף כליה. הוא יוצא ללב הג'ונגל כדי לאתר את שני הדוברים האחרונים שלה, שבעקבות ריב נעורים לא שוחחו כבר חמישים שנה.

אני לא מכשפה

בימוי: רונגאנו ניוני
| 95 דקות

שולה בת התשע נחשדת כמכשפה ונשלחת למחנה עבודה נודד, שם נאמר לה כי אם תנסה לברוח ולהתנתק מהכבל שהוצמד לגופה היא תהפוך לעז. כעת עליה להחליט אם להשלים עם הגורל שנכפה עליה או להסתכן, למען החופש. סרט ביכורים מקורי שהוקרן בפסטיבל קאן.

ארץ אלוהים

בימוי: פרנסיס לי
| 104 דקות

מגדל כבשים צעיר המדחיק את רגשותיו באמצעות עבודה קשה ושתייה מופרזת ניעור לחיים בעקבות בואו של פועל רומני שנשכר כדי לעזור לו בעבודה. דרמה רומנטית מרגשת שהוקרנה בפסטיבלי סאנדנס וברלין.

בויס

בימוי: אנדרס וייל
| 107 דקות

מבט אינטימי על יוזף בויס, האמן והפרפורמר עתיר החזון שתמיד הקפיד להקדים את זמנו. הסרט מציג אוצר של קטעי צילום וסאונד שטרם פורסמו – עזר נוסף בהבנת האדם שמאחורי הרעיונות שמאחורי היצירה.

בתה של אפריל

בימוי: מישל פרנקו
| 103 דקות

לאחר שוולריה הצעירה נכנסת להריון מגיעה אמה לבית הקיט שבו מתגוררות שתי בנותיה. ואולם, עם הולדתו של הרך אנו מתחילים להבין מדוע היתה ולריה כה נחושה להותיר את אמה כמה שיותר רחוק. הסרט זכה בפרס מיוחד במסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן.

הגנת הדרקון

בימוי: נטליה סנטה
| 80 דקות

דרמה לבבית על חברותם של שלושה רעים ותיקים מבוגוטה המכלים את זמנם בין מועדון השח, הקזינו ובית הקפה. כששגרת חייהם ניצבת בסכנה מתברר להם כי בחיים, כמו באהבה, אף פעם לא מאוחר מכדי לבקש הזדמנות נוספת.

טעם של דיו

בימוי: מורגן סימון
| 80 דקות

מוזיקאי מטאל צעיר, כריזמטי ומקועקע להפליא, שרוי בחיכוך מתמשך עם אביו מאז מות אמו. כשאשה חדשה נכנסת לחיי האב נולדים מתחים ורגשות בלתי צפויים. סרט ביכורים יפהפה שזכה בציון לשבח בפסטיבל סן-סבסטיאן.

יום ללא שם

בימוי: טאונה סטרוגר מיטבסקה
| 84 דקות

קבוצה של נערים ממקדוניה יוצאים להרפתקה לילית כדי לחגוג את גבריותם, ומוצאים עצמם בטקס פרידה מר מעלומיהם האבודים. בין ביקור אצל זונה לדיג בטבע הם מנסים לעכב את כניעתם ליצר. סרט ייחודי עם דמויות בלתי נשכחות.

יציאות זהב

בימוי: אלכס רוס פרי
| 94 דקות

סטודנטית אוסטרלית יפהפייה המגיעה לסמסטר בברוקלין מציפה כאבים כמוסים בקרב שתי משפחות. סרטו החדש של אלכס רוס פרי ("תקשיב פיליפ") הוא יצירה עדינה ונוגעת בכיכובם של אמילי בראונינג, מרי לואיז פרקר וג'ייסון שוורצמן.

לא היה לי לאן ללכת

בימוי: דאגלס גורדון
| 97 דקות

ג'ונאס מקאס, הסנדק של קולנוע האוונגארד האמריקאי, מתמסר לעדשתו של האמן דאגלס גורדון ומספר על ימיו כפליט במלחמת העולם השנייה. זכרונותיו המטלטלים מקבלים ביטוי צורני הודות לטכניקות קולנועיות בלתי שגרתיות.

מימוזה

בימוי: אוליבר לקס
| 93 דקות

שיירה עושה דרכה בהרי האטלס של מרוקו עם שייח גוסס המעוניין להיקבר לצד יקיריו. לאחר מותו, שני נוכלים מעמידים פנים שהם מכירים היטב את הדרך ומבטיחים להשלים את המשימה. הזוכה הגדול של שבוע הביקורת בפסטיבל קאן אשתקד.   

סנטאור

בימוי: אקטן ארים קובאט
| 89 דקות

עולמו של איש משפחה צנוע מכפר קטן בקיריגיזסטן מתהפך לאחר שהוא נתפס בגניבת סוס באישון לילה. סרט מיוחד ונוגע השואב השראה מהמיתולוגיה הקירגיזית, שזכה בפרס קונפדרציית בתי הקולנוע האמנותיים בפסטיבל ברלין.

פארק

בימוי: סופיה אקסרצ'ו
| 100 דקות

עשר שנים לאחר תום המקצים, הכפר האולימפי באתונה עומד מוזנח ונטוש, וכל מתקניו נעשו חורבות. דרך סיפורם של הילדים הפראיים הפוקדים את המקום עולה תמונה של דור יווני אבוד, שעתידו נשלל ממנו.

הפצצה

בימוי: קווין פורד, סמריטי קשארי, אריק שלוסר
| 55 דקות

יצירה ייחודית הלוקחת אותנו למסע ברחבי סיפורו של הנשק הגרעיני, מניסוי טריניטי ב-1945 ועד היום, דרך שזירה מרתקת של חומרי ארכיון משלל מקורות ותקופות עם מוזיקה מקורית של ההרכב האלקטרוני The Acid.