סגור
לתכנית החודשית

פסטיבל 49%

בעוד שנשים מהוות 49% מסך אוכלוסיית העולם, ייצוגן במרחבים ציבוריים – פוליטיים, תרבותיים וחברתיים – נמוך בהרבה: רק 32% מכלל נציגי ממשל ברחבי העולם, 2.4% מסך משרות המנכ”ל בקרב התאגידים המצליחים בעולם, פחות מ-30% מהאקדמאיים, רק 24% מהדמויות המרכזיות בסרטים בהוליווד וכו’. אנחנו מאמינות שנשים חייבות לספר את סיפוריהן כדי שהסטטוס קוו הזה ישתנה.

פסטיבל 49%” מציג סיפורים עוצמתיים ומרתקים על מאבקיהן והצלחותיהן של נשים. הפסטיבל הזמין פעילות ויוצרות מכל רחבי העולם לירושלים כדי לחלוק את הסרטים והפרויקטים שלהן. עבור רבות, זו תהיה ההזדמנות הראשונה להציג ולהשתתף בנוף התרבותי המגוון של העיר.

פסטיבל 49%” מקווה ליצור קהילה בת קיימא. זוהי תכנית הדגל של ארגון חדש (49%) שמשימתו לפתח ולקדם נרטיבים נשיים באמצעות סרטים. אנחנו רוצות לקדם זכויות נשים בעולם על ידי יצירת שינויים תרבותיים ובאמצעות שיתוף סיפורים וקולות אלו. מטרתנו היא לקיים לפחות פסטיבל אחד בשנה בקהילות מגוונות והפסטיבל השנה בירושלים הוא אירוע הפתיחה שלנו.

פולה קווסקין ווייס

מייסדת ומנהלת הפסטיבל

This event was made possible through the Charles and Lynn Schusterman Family Foundation’s Grassroots Events program.

לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאית רנא אבו פריחה

אחרייך وَراءكِ

בימוי: רנא אבו פריחה
| 70 דקות

אמי חלתה בסרטן השד ומשאלתה האחרונה הייתה להיקבר בתור מוסלמית, בישוב היהודי עומר שבו היא מתגוררת מזה 20 שנה. אני מלווה את אמי במסע האחרון שלה. מסע שמאלץ את כל המשפחה להתמודד עם דילמות חברתיות ודתיות ובעיקר עם אובדן גדול.

מילות פתיחה (בעברית) מפי הבמאית רחל אליצור. לאחר ההקרנה, שיחה (באנגלית) עם שארין א. מוחמד, במאית ואלכסנדרה גורדון, מנהלת Matter Unlimited בניו יורק שעוסק בהשפעה של מדיה חברתית

מז’ינקע + המלפפון שלו + חתך אכזרי

68 דקות

המלפפון שלו אישה מצרית חווה הטרדה מינית בשוק ומסרבת לעבור על כך בשתיקה | חתך אכזרי ליילה חוסיין, שהיתה קורבן למנהג מילת נשים בילדותה בסומליה, מנהלת קמפיין נרחב כדי לשים קץ לתופעה במולדתה בריטניה | מז’ינקע לאהל’ה הגיעה לפרקה ורוצה להתחתן, אמה האלמנה מתקשה לשחרר את בת הזקונים שהיא כל עולמה.

לאחר ההקרנה שיחה (באנגלית) עם פולה קווסקין ווייס, עורכת דין לענייני זכויות אדם ומייסדת פסטיבל 49%, רחל ראזה, עיתונאית ופעילה חברתית קנדית־פקיסטנית, פייני סוקניק, פעילה חברתית חרדית פמיניסטית

בת

בימוי: אפיה נתניאל
| 93 דקות

כפר הררי בפקיסטן. זיינב, רק בת העשר, עתידה להתחתן. אמה אינה מוכנה לראות את בתה סובלת מגורל דומה. ביום הנישואין זיינב ואמה נמלטות ומסתייעות בנהג משאית. נופי ההרים של פקיסטן הם התפאורה לדרמה המשפחתית שלפנינו שיש בה יסודות של מלודרמה ומתח. 

טרום בכורה

לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאית מיכל אביעד. בהנחיית הבמאית נטלי בראון

אשה עובדת

בימוי: מיכל אביעד
| 93 דקות

אורנה, אם צעירה ואמביציוזית, משתוקקת להצליח בעבודתה החדשה בחברת נדל"ן – מבלי לשלם את המחיר שהבוס שלה דורש.