להזמנת כרטיסים חייגו 9377*

הרשמה לניוזלטר

פנורמה

ניקולס חי עם אמו בכפר המאוכלס רק בנשים ובבנים צעירים, הנתונים לטיפול רפואי משונה. הוא היחיד שתוהה מה מתרחש מסביבו, ונחוש לגלות מדוע יוצאת האם מדי לילה אל חוף הים. יצירה אפלה, מלאת דמיון ומרהיבה ביופיה החזותי, שגרפה שני פרסים בפסטיבל סן-סבסטיאן.
הקולנוען הצרפתי אלן גירודי ("זרים על שפת האגם") בורא סרט מכשף ורגיש על במאי קולנוע היוצא למסע בחיפוש אחר אמנות ושייכות, ומוצא בעיקר מערכות יחסים מורכבות המבוססות על מיניות שסועה. הסרט הפך לשיחת היום בפסטיבל קאן, שבו הוקרן במסגרת התחרות הרשמית.
דיוקן תיעודי מרתק של רוברט פרנק, הצלם והבמאי שפרץ לתודעה ב-1958 עם ספרו המופתי "האמריקאים" והפך מאז לאחת הדמויות החשובות והמשפיעות ביותר על אמנות הצילום. את הסרט ביימה לורה יזראל, שעורכת את סרטיו של פרנק מאז ראשית שנות ה-90.
פייר, נער מתבגר העסוק בגילוי ובגיבוש זהותו ומיניותו, מגלה כי נחטף בינקותו כאשר משפחתו הביולוגית מופיעה לפתע ודורשת שיחזור לחיקה. הבמאית הברזילאית המוערכת אנה מוילארט ("האמא השנייה") מגישה דרמה משפחתית מרגשת שהוקרנה בפסטיבל ברלין האחרון.
מיגל וג'וני הם שני סקייטרים, חברים הכי טובים ונאהבים לעת מצוא, המנסים לעשות מכה בשוק השחור באמצעות סחר בלתי חוקי בדם. סרטו החדש ועטור הפרסים של חוליו הרננדז קורדון מגולל סיפור אהבה לא שגרתי על רקע המציאות הקשוחה של מקסיקו סיטי.
סכסוך משפטי בין שתי משפחות בברוקלין מאפיל על הידידות הנרקמת בין שני הבנים שלהן. גרג קיניר וג'ניפר אילי מככבים בסרטו החדש של איירה סאקס ("השאר את האור דולק") – יצירה עדינה ומרגשת שסחפה אחריה בהתלהבות את הביקורת הבינלאומית.
חייו של בוריס, איש עסקים אמיד, עוברים תפנית כשאשתו הפוליטיקאית מתחילה לסבול מדיכאון קליני. זר מסתורי המאשים את בוריס במצבה מניע אותו לבחון מחדש את בחירותיו ולשאוף לשנות את דרכו כבן זוג, כהורה וכבן.
לפני כמאה שנים, ד"ר ג'ון רומולוס ברינקלי ביקש לרפא אין אונות גברית בעזרת השתלת בלוטות מאשכי עזים. משרד הבריאות האמריקאי רדף אותו, אבל עם רבבות פציינטים מרוצים קשה להתווכח. פני ליין משתמשת בסגנון דוקומנטרי משועשע המשלב אנימציה, ראיונות וקטעי ארכיון.
פנטזיית אנימציה מרהיבה על ילד בן תשע שנקלע ליקום מקביל המאוכלס בבעלי חיים מדברים. הוא נעשה לחניכו של לוחם מפורסם ודמוי דוב, ומתמקצע באמנויות לחימה. השיבה לעולם האנושי, לאחר שנים ארוכות, תעמת אותו עם שאלות על זהות ועל שייכות.
סרט אנימציה יפהפה ונטול דיאלוגים שמתאר את חייו של אדם הנקלע לאי טרופי בודד שיושביו הם צבים, עקרבים וציפורים. סרט הביכורים של מייקל דודוק דה-ויט הופק בבית היוצר של הייאו מיאזקי (סטודיו ג'יבלי), זכה בפרס מיוחד בפסטיבל קאן ופתח את פסטיבל האנימציה היוקרתי באנסי.
האם השואה יכולה לשמש נושא להומור ולקומדיה? שאלה זו ניצבת במרכז הסרט התיעודי שלפנינו, המשלב את סיפורה של ניצולת שואה שובת לב עם חומרי ארכיון מפתיעים וראיונות עם שלל קומיקאים ואמנים מובילים, בהם מל ברוקס, שרה סילברמן ואתגר קרת.
שני ציידי ראשים מקבלים הוראה מלמעלה ויוצאים למסע ברחבי המישורים הכפריים בעקבות טלפון נייד ובו מידע רגיש במיוחד, שנעלם לבעליו המיוחס. בולי לאנר מגיש בסרטו הרביעי מעשיית מתח המשלבת משחק משובח, שפע של הומור אבסורדי ובימוי מסוגנן.
ברונהילדה פוסל בת ה-104, שעבדה מ-1942 ועד תום המלחמה כמזכירתו של שר התעמולה הנאצי יוזף גבלס, מתועדת כאן לראשונה כשהיא מגוללת את סיפור חייה כאשה צעירה בגרמניה של מלחמת העולם השנייה. עברה וחוויותיה מעלים שאלה מטרידה ונצחית: עד כמה מהימן המצפון המוסרי שלנו?
המוסיקאית האגדית לורי אנדרסון שבה אל המדיום הקולנועי לאחר שנים ארוכות, ומגישה יצירה אישית השוזרת טקסט פרי עטה עם קומפוזיציות מקוריות לכינור, אנימציה ידנית יפהפיה, סרטים ביתיים ב-8 מ"מ ועבודות אמנות מהעבר ומן ההווה, לכדי קולאז' פילמאי מרתק ומרגש.
הכוריאוגרפית האמריקאית סיליה רולסון-הול מגישה את עבודת הביכורים שלה בקולנוע, עיבוד מודרני לסיפורה של מריה הבתולה, המעלה שאלות מגדריות ותיאולוגיות. הבמאית החליטה לוותר על דיאלוגים, מהלך מבריק שרק חידד את העבודה המרשימה בתחומי הצילום, העיצוב האמנותי, הסאונד, וכמובן הכוריאוגרפיה.
סרט תיעודי יוצא דופן המתמקד בסיפורו של התיאולוג ג'ון הול, שבשנים 1983–1986 הקליט סדרה של יומני אודיו שתיעדו את אובדן הראייה שלו. הסרט, שהוקרן בפסטיבל סאנדנס האחרון, ממזג את ההקלטות עם ראיונות ושחזורים מרהיבים, וחושף אדם מרתק, חד מחשבה ורגיש.
לראשונה מאז מותו ממחלת האיידס בשנת 1989 מובא דיוקן תיעודי של אמן הצילום הקונטרוברסלי רוברט מייפלתורפ, שרק חייו האישיים הצליחו להיות שערורייתיים יותר מהתמונות שצילם. הסרט משלב ראיונות עם האנשים המרכזיים בחייו וחומר ארכיוני נדיר המספק תובנות חדשות על אודותיו.
איימן, סוהר צעיר, מוצב במתקן כליאה שמור ביותר. כאשר עוזרו האישי של התליין הראשי עוזב, הוא מסכים למלא את מקומו ולהתמחות במלאכת ההריגה, אך עברו המשפחתי מתחיל לרדוף אותו ונקיפות המצפון לא מאחרות להגיע. הסרט הוקרן בבכורה בפסטיבל קאן האחרון.
קבוצת חיילים המשרתת באפגניסטן מקבלת כמה ימי "שחרור לחצים" במלון בקפריסין, אך שתיים מהחיילות מתקשות לשכוח את זוועות הלחימה. סרטן של האחיות היוצרות מצרפת דלפין ומוריאל קולאן ("סמבה") זכה בפרס התסריט במסגרת "מבט מסוים" של פסטיבל קאן.
וינסנט קאסל מככב בסרט ביכורים ייחודי הלוקח אותנו לקומונה מבודדת בפרברים שבה גדלים שבעה אחים המתחנכים על ערכי חופש הביטוי ויצירתיות, אך גם רוכשים מיומנויות להתנקשות בבני אדם. הגעתו של ילד חדש מערערת את התשתית שבנה האב במשך שנים.
Next Page 
חזרה לראש העמוד
סינמטק ירושלים
דרך חברון 11
ירושלים, 91083
טלפון | 02.5654333
קופות | 9377*